Microchip Technology MSMCJLCE15A/TR
Part No.:
MSMCJLCE15A/TR
Datasheet:
AnpuMSMCJLCE15A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMCJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
61A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order MSMCJLCE15A/TR on Anpu?
3. Are the MSMCJLCE15A/TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMCJLCE15A/TR?
Image MSMCJLCE15AE3 MSMCJLCE15A MSMCJLCE15AE3/TR MSMCJLCE15A/TR
Part Number MSMCJLCE15AE3 MSMCJLCE15A MSMCJLCE15AE3/TR MSMCJLCE15A/TR
Series - - - -
Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V 15V 15V 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 61A 61A 61A 61A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency 100pF @ 1MHz 100pF @ 1MHz 100pF @ 1MHz 100pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)