Microchip Technology MSMCJLCE28A
Part No.:
MSMCJLCE28A
Datasheet:
AnpuMSMCJLCE28A.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.5VC DO214AB
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order MSMCJLCE28A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MSMCJLCE28A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MSMCJLCE28A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMCJLCE28A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMCJLCE28A.
Image MSMCJLCE28AE3 MSMCJLCE28AE3/TR MSMCJLCE28A MSMCJLCE28A/TR
Part Number MSMCJLCE28AE3 MSMCJLCE28AE3/TR MSMCJLCE28A MSMCJLCE28A/TR
Series - - - -
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V 28V 28V 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V 31.1V 31.1V 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.5V 45.5V 45.5V 45.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 33A 33A 33A 33A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency 100pF @ 1MHz 100pF @ 1MHz 100pF @ 1MHz 100pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)