Microchip Technology MSMLJ13A
Part No.:
MSMLJ13A
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
AnpuMSMLJ13A.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
139.4A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AB
1. How to order MSMLJ13A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MSMLJ13A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MSMLJ13A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMLJ13A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLJ13A.
7.How to contact us to get technical supports, such as MSMLJ13A pin diagram, MSMLJ13A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MSMLJ13A MSMLJ13AE3 MSMLJ13AE3/TR MSMLJ13A/TR
Part Number MSMLJ13A MSMLJ13AE3 MSMLJ13AE3/TR MSMLJ13A/TR
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - - -
Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V 13V 13V 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V 21.5V 21.5V 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 139.4A 139.4A 139.4A 139.4A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)