Microchip Technology MXLUPT33
Part No.:
MXLUPT33
Datasheet:
AnpuMXLUPT33.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
56.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.65A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Powermite 1 (DO216-AA)
1. How to order MXLUPT33 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MXLUPT33 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MXLUPT33 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MXLUPT33?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MXLUPT33.
7.How to contact us to get technical supports, such as MXLUPT33 pin diagram, MXLUPT33 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MXLUPT33 MXLUPT33E3
Part Number MXLUPT33 MXLUPT33E3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-216AA DO-216AA
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.8V 36.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 56.7V 56.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.65A 2.65A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW) 1000W (1kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)