Microchip Technology MXLUPTB33
Part No.:
MXLUPTB33
Datasheet:
AnpuMXLUPTB33.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
56.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.65A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Powermite 1 (DO216-AA)
1. How to order MXLUPTB33 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MXLUPTB33 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MXLUPTB33 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MXLUPTB33?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MXLUPTB33.
7.How to contact us to get technical supports, such as MXLUPTB33 pin diagram, MXLUPTB33 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MXLUPTB33 MXLUPTB33E3
Part Number MXLUPTB33 MXLUPTB33E3
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case DO-216AA DO-216AA
Series - -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.8V 36.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 56.7V 56.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.65A 2.65A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW) 1000W (1kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)