Microchip Technology PIC18F45Q71-E/P
Part No.:
PIC18F45Q71-E/P
Package:
40-DIP (0.600", 15.24mm)
Datasheet:
AnpuPIC18F45Q71-E/P.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP
Package/Case:
40-DIP (0.600", 15.24mm)
Series:
PIC® XLP™ 18F-Q71
Speed:
64MHz
Connectivity:
DALI, FIFO, I2C, LINbus, SMBus, SPI, UART/USART
Program Memory Size:
32KB (32K x 8)
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 35x12b SAR; D/A 2, 1x8/10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)