Microchip Technology PIC18F46Q71-E/MP
Part No.:
PIC18F46Q71-E/MP
Package:
40-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuPIC18F46Q71-E/MP.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40QFN
Package/Case:
40-VFQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 18F
Programmable:
Not Verified
Speed:
64MHz
Connectivity:
FIFO, I2C, SPI, UART/USART
Program Memory Size:
64KB (64K x 8)
RAM Size:
4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 35x12b SAR; D/A 2x8b, 1x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)