Microchip Technology PIC18F46Q71-I/P
Part No.:
PIC18F46Q71-I/P
Package:
40-DIP (0.600", 15.24mm)
Datasheet:
AnpuPIC18F46Q71-I/P.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40DIP
Package/Case:
40-DIP (0.600", 15.24mm)
Series:
PIC® 18F
Packaging:
Tube
Speed:
64MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
1. How to order PIC18F46Q71-I/P on Anpu?
3. Are the PIC18F46Q71-I/P price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC18F46Q71-I/P?
Image PIC18F46Q71-I/MP PIC18F46Q71-I/PT PIC18F46Q71T-I/MP PIC18F46Q71T-I/PT PIC18F46Q71-E/PT
Part Number PIC18F46Q71-I/MP PIC18F46Q71-I/PT PIC18F46Q71T-I/MP PIC18F46Q71T-I/PT PIC18F46Q71-E/PT
Package/Case 40-VFQFN Exposed Pad 44-TQFP 40-VFQFN Exposed Pad 44-TQFP 44-TQFP
Series PIC® 18F PIC® 18F PIC® 18F PIC® 18F PIC® 18F
Core Size 8-Bit 8-Bit 8-Bit 8-Bit 8-Bit
Speed 64MHz 64MHz 64MHz 64MHz 64MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V