Microchip Technology SMDB15C/TR13
Part No.:
SMDB15C/TR13
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
AnpuSMDB15C/TR13.pdf
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
300W
Capacitance @ Frequency:
70pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
8-SOIC
1. How to order SMDB15C/TR13 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMDB15C/TR13 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMDB15C/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDB15C/TR13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMDB15C/TR13.
Image SMDB15CE3/TR13 SMDB15CE3/TR7 SMDB15C/TR13 SMDB15C/TR7
Part Number SMDB15CE3/TR13 SMDB15CE3/TR7 SMDB15C/TR13 SMDB15C/TR7
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series TVSarray™ TVSarray™ TVSarray™ TVSarray™
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 4 4 4 4
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V 15V 15V 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24V 24V 24V 24V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 300W 300W 300W 300W
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency 70pF @ 1MHz 70pF @ 1MHz 70pF @ 1MHz 70pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)