Micro Commercial Co SM8S24A-TP
Part No.:
SM8S24A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AnpuSM8S24A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO218AB
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Product Status:
Last Time Buy
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
170A
Power - Peak Pulse:
6600W (6.6kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SM8S24A-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SM8S24A-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SM8S24A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM8S24A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM8S24A-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as SM8S24A-TP pin diagram, SM8S24A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SM8S24A-TP SM8S24AHE3-TP
Part Number SM8S24A-TP SM8S24AHE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-218AB DO-218AB
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V 24V
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V 38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 170A 170A
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW)
Power Line Protection No No
Applications - -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)