Micro Commercial Co SMA6J15AFL-TP
Part No.:
SMA6J15AFL-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
24.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Supplier Device Package:
DO-221AC (SMA-FL)
1. How to order SMA6J15AFL-TP on Anpu?
3. Are the SMA6J15AFL-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6J15AFL-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA6J15AFL-TP.
Image SMA6J15AFL-TP SMA6J15AFLQ-TP
Part Number SMA6J15AFL-TP SMA6J15AFLQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-221AC, SMA Flat Leads DO-221AC, SMA Flat Leads
Series - -
Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24.6A 24.59A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications - -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)