Micro Commercial Co SMBJ33A-TP
Part No.:
SMBJ33A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AnpuSMBJ33A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AA
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ33A-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ33A-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ33A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ33A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ33A-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ33A-TP pin diagram, SMBJ33A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ33A-TP SMBJ33AHE3-TP SMBJ33AQ-TP
Part Number SMBJ33A-TP SMBJ33AHE3-TP SMBJ33AQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1
Bidirectional Channels - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V 33V 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V 36.7V 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V 53.3V 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.3A 11.3A 11.3A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose - -
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)