Micro Commercial Co SMBJ54CA-TP
Part No.:
SMBJ54CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
AnpuSMBJ54CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AA
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ54CA-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ54CA-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ54CA-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ54CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ54CA-TP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ54CA-TP SMBJ54CAHE3-TP SMBJ54CAQ-TP
Part Number SMBJ54CA-TP SMBJ54CAHE3-TP SMBJ54CAQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V 54V 54V
Voltage - Breakdown (Min) 60V 60V 60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V 87.1V 87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.9A 6.9A 6.9A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose - -
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)