Micro Commercial Co SMCJ22CA-TP
Part No.:
SMCJ22CA-TP
Datasheet:
AnpuSMCJ22CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
42.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMCJ22CA-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMCJ22CA-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMCJ22CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ22CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ22CA-TP.
Image SMCJ22CA-TP SMCJ22CAHE3-TP SMCJ22CAQ-TP
Part Number SMCJ22CA-TP SMCJ22CAHE3-TP SMCJ22CAQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V 22V 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V 24.4V 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V 35.5V 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 42.3A 42.3A 42.3A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose - -
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)