Micro Commercial Co SMF36A-TP
Part No.:
SMF36A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AnpuSMF36A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SOD123FL
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.4A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TA)
SOD-123FL
1. How to order SMF36A-TP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF36A-TP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF36A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF36A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF36A-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF36A-TP pin diagram, SMF36A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF36A-TP SMF36AHE3-TP SMF36AQ-TP
Part Number SMF36A-TP SMF36AHE3-TP SMF36AQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case SOD-123F SOD-123F SOD-123F
Series - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1
Bidirectional Channels - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V 36V 36V
Voltage - Breakdown (Min) 40V 40V 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V 58.1V 58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.4A 3.4A 3.4A
Power - Peak Pulse 200W 200W 200W
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose - General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TA) -55°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 175°C (TJ)