Nexperia USA Inc. PTVS43VP1UP,115
Part No.:
PTVS43VP1UP,115
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package:
SOD-128
Datasheet:
AnpuPTVS43VP1UP,115.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SOD128
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package/Case:
SOD-128
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TA)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-128/CFP5
1. How to order PTVS43VP1UP,115 on Anpu?
3. Are the PTVS43VP1UP,115 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTVS43VP1UP,115?
Image PTVS43VP1UP,115 PTVS43VP1UP-QX
Part Number PTVS43VP1UP,115 PTVS43VP1UP-QX
Manufacturer Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc.
Package/Case SOD-128 SOD-128
Series - PTVSxP1UP
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V 43V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V 69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.6A 8.6A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications - -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA) -55°C ~ 150°C (TA)