Nexperia USA Inc. PTVS43VP1UP-QX
Part No.:
PTVS43VP1UP-QX
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package:
SOD-128
Datasheet:
AnpuPTVS43VP1UP-QX.pdf
Description:
PTVS43VP1UP-Q/SOD128/FLATPOWER
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package/Case:
SOD-128
Series:
PTVSxP1UP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TA)
Grade:
Automotive
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-128/CFP5
1. How to order PTVS43VP1UP-QX on Anpu?
3. Are the PTVS43VP1UP-QX price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTVS43VP1UP-QX?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PTVS43VP1UP,115 PTVS43VP1UP-QX
Part Number PTVS43VP1UP,115 PTVS43VP1UP-QX
Manufacturer Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc.
Package/Case SOD-128 SOD-128
Series - PTVSxP1UP
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V 43V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V 69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.6A 8.6A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications - -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA) -55°C ~ 150°C (TA)