Nexperia USA Inc. PTVS51VS1UR,115
Part No.:
PTVS51VS1UR,115
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package:
SOD-123W
Datasheet:
AnpuPTVS51VS1UR,115.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SOD123W
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package/Case:
SOD-123W
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TA)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order PTVS51VS1UR,115 on Anpu?
3. Are the PTVS51VS1UR,115 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTVS51VS1UR,115?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PTVS51VS1UR,115 PTVS51VS1UR-QX
Part Number PTVS51VS1UR,115 PTVS51VS1UR-QX
Manufacturer Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc.
Package/Case SOD-123W SOD-123W
Series - PTVSxS1UR
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V 51V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V 56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V 82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.9A 4.9A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications - -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA) -55°C ~ 150°C (TA)