Nexperia USA Inc. PTVS64VS1UTR,115
Part No.:
PTVS64VS1UTR,115
Package:
SOD-123W
Datasheet:
AnpuPTVS64VS1UTR,115.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC SOD123W
Package/Case:
SOD-123W
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 185°C (TA)
Supplier Device Package:
1. How to order PTVS64VS1UTR,115 on Anpu?
3. Are the PTVS64VS1UTR,115 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTVS64VS1UTR,115?
Image PTVS64VS1UTR,115 PTVS64VS1UTR-QX
Part Number PTVS64VS1UTR,115 PTVS64VS1UTR-QX
Manufacturer Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc.
Package/Case SOD-123W SOD-123W
Series - PTVSxS1UTR-Q
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V 64V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V 71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V 103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.9A 3.9A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 185°C (TA) -55°C ~ 185°C (TA)