Nexperia USA Inc. PTVS64VS1UTR-QX
Part No.:
PTVS64VS1UTR-QX
Package:
SOD-123W
Datasheet:
AnpuPTVS64VS1UTR-QX.pdf
Description:
PTVS64VS1UTR-Q/SOD123W/CFP3
Package/Case:
SOD-123W
Series:
PTVSxS1UTR-Q
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 185°C (TA)
Supplier Device Package:
1. How to order PTVS64VS1UTR-QX on Anpu?
3. Are the PTVS64VS1UTR-QX price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTVS64VS1UTR-QX?
Image PTVS64VS1UTR,115 PTVS64VS1UTR-QX
Part Number PTVS64VS1UTR,115 PTVS64VS1UTR-QX
Manufacturer Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc.
Package/Case SOD-123W SOD-123W
Series - PTVSxS1UTR-Q
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V 64V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V 71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V 103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.9A 3.9A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 185°C (TA) -55°C ~ 185°C (TA)