Sensata-Airpax LEJBX1-1-62-16.0-AGR-M3-T
Part No.:
LEJBX1-1-62-16.0-AGR-M3-T
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AnpuLEJBX1-1-62-16.0-AGR-M3-T.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
LEJ
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
16A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
Actuator Type:
Rocker
Number of Poles:
1
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
TUV, UL489
1. How to order LEJBX1-1-62-16.0-AGR-M3-T on Anpu?
3. Are the LEJBX1-1-62-16.0-AGR-M3-T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LEJBX1-1-62-16.0-AGR-M3-T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series LEJ LEJ LEJ LEJ LEJ
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Current Rating (Amps) 20A 16A 20A 25A 30A
Voltage Rating - AC 240 V 240 V - 277 V 277 V