Sensata-Airpax LEJBX1-1-63-20.0-G-M6-T
Part No.:
LEJBX1-1-63-20.0-G-M6-T
Datasheet:
AnpuLEJBX1-1-63-20.0-G-M6-T.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Series:
LEJ
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
Actuator Type:
Rocker
Number of Poles:
1
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
TUV, UL489
1. How to order LEJBX1-1-63-20.0-G-M6-T on Anpu?
3. Are the LEJBX1-1-63-20.0-G-M6-T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LEJBX1-1-63-20.0-G-M6-T?
Series LEJ LEJ LEJ LEJ LEJ
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Current Rating (Amps) 20A 16A 20A 25A 30A
Voltage Rating - AC 240 V 240 V - 277 V 277 V