Skyworks Solutions Inc. 530CC12M2890DG
Part No.:
530CC12M2890DG
Datasheet:
Anpu530CC12M2890DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 12.2890MHZ CMOS SMD
Packaging:
Strip
Frequency:
12.289 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 530CC12M2890DG on Anpu?
3. Are the 530CC12M2890DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530CC12M2890DG?
Image 530CC12M2890DGR 530CC12M2890DG
Part Number 530CC12M2890DGR 530CC12M2890DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si530 Si530
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 12.289 MHz 12.289 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 88mA 88mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)