Skyworks Solutions Inc. 530CC59M0950DG
Part No.:
530CC59M0950DG
Datasheet:
Anpu530CC59M0950DG.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Packaging:
Strip
Frequency:
59.095 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 530CC59M0950DG on Anpu?
3. Are the 530CC59M0950DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530CC59M0950DG?
Image 530CC59M0950DGR 530CC59M0950DG
Part Number 530CC59M0950DGR 530CC59M0950DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si530 Si530
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 59.095 MHz 59.095 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 88mA 88mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)