Skyworks Solutions Inc. 531BC10M0000DG
Part No.:
531BC10M0000DG
Datasheet:
Anpu531BC10M0000DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 10.0000MHZ LVDS SMD
Packaging:
Strip
Frequency:
10 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 531BC10M0000DG on Anpu?
3. Are the 531BC10M0000DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 531BC10M0000DG?
Image 531BC10M0000DGR 531BC10M0000DG
Part Number 531BC10M0000DGR 531BC10M0000DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si531 Si531
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 10 MHz 10 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 98mA 98mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)