Skyworks Solutions Inc. 550CE74M2500DG
Part No.:
550CE74M2500DG
Datasheet:
Anpu550CE74M2500DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ CMOS
Packaging:
Strip
Frequency:
74.25 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±25ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 550CE74M2500DG on Anpu?
3. Are the 550CE74M2500DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550CE74M2500DG?
Image 550CE74M2500DGR 550CE74M2500DG
Part Number 550CE74M2500DGR 550CE74M2500DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si550 Si550
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type VCXO VCXO
Frequency 74.25 MHz 74.25 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±25ppm ±25ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 98mA 98mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)