Skyworks Solutions Inc. 550PJ24M5760DG
Part No.:
550PJ24M5760DG
Datasheet:
Anpu550PJ24M5760DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 24.5760MHZ CMOS
Packaging:
Strip
Frequency:
24.576 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±130ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 550PJ24M5760DG on Anpu?
3. Are the 550PJ24M5760DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550PJ24M5760DG?
Image 550PJ24M5760DGR 550PJ24M5760DG
Part Number 550PJ24M5760DGR 550PJ24M5760DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si550 Si550
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type VCXO VCXO
Frequency 24.576 MHz 24.576 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±130ppm ±130ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 98mA 98mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)