Skyworks Solutions Inc. 590BD595M000DG
Part No.:
590BD595M000DG
Datasheet:
Anpu590BD595M000DG.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Packaging:
Strip
Frequency:
595 MHz
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
100mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 590BD595M000DG on Anpu?
3. Are the 590BD595M000DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 590BD595M000DG?
Image 590BD595M000DGR 590BD595M000DG
Part Number 590BD595M000DGR 590BD595M000DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si590 Si590
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 595 MHz 595 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 100mA 100mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)