Skyworks Solutions Inc. 591FB148M350DG
Part No.:
591FB148M350DG
Datasheet:
Anpu591FB148M350DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 148.3500MHZ LVDS SMD
Packaging:
Strip
Frequency:
148.35 MHz
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
100mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 591FB148M350DG on Anpu?
3. Are the 591FB148M350DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 591FB148M350DG?
Image 591FB148M350DGR 591FB148M350DG
Part Number 591FB148M350DGR 591FB148M350DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si591 Si591
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 148.35 MHz 148.35 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 2.5V 2.5V
Frequency Stability ±25ppm ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 100mA 100mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)