Taiyo Yuden CBC3225T330MR
Part No.:
CBC3225T330MR
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
AnpuCBC3225T330MR.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 570MA 533MOHM SMD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
CB, C Type
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
570 mA
Current - Saturation (Isat):
500mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
533mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
13MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.106" (2.70mm)
1. How to order CBC3225T330MR on Anpu?
3. Are the CBC3225T330MR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CBC3225T330MR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CBC3225T330MR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CBC3225T330MR CBC3225T330MRV
Part Number CBC3225T330MR CBC3225T330MRV
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series CB, C Type CB, C Type
Package/Case 1210 (3225 Metric) 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Not For New Designs
Type Drum Core, Wirewound Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite Ferrite
Inductance 33 µH 33 µH
Tolerance ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 570 mA 400 mA
Current - Saturation (Isat) 500mA 500mA
Shielding Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 533mOhm Max 533mOhm Max
Q @ Freq - -
Frequency - Self Resonant 13MHz 13MHz
Ratings - -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz
Features - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric) 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm) 0.106" (2.70mm)