Taiyo Yuden NRS5012T2R2MMGF
Part No.:
NRS5012T2R2MMGF
Package:
2005 (5012 Metric)
Datasheet:
AnpuNRS5012T2R2MMGF.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 2A 102 MOHM SMD
Package/Case:
2005 (5012 Metric)
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
3.1A
DC Resistance (DCR):
102mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
70MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
1. How to order NRS5012T2R2MMGF on Anpu?
3. Are the NRS5012T2R2MMGF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NRS5012T2R2MMGF?
Image NRS5012T2R2MMGF NRS5012T2R2MMGFV
Part Number NRS5012T2R2MMGF NRS5012T2R2MMGFV
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series NR, S Type NR, S Type
Package/Case 2005 (5012 Metric) Nonstandard
Material - Core Ferrite Ferrite
Inductance 2.2 µH 2.2 µH
Tolerance ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 2 A 2 A
Current - Saturation (Isat) 3.1A 3.1A
Shielding Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 102mOhm Max 102mOhm Max
Q @ Freq - -
Frequency - Self Resonant 70MHz 70MHz
Ratings - AEC-Q200
Operating Temperature -25°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm) 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm)