Taiyo Yuden NRS6014T150MMGG
Part No.:
NRS6014T150MMGG
Nonstandard
Datasheet:
AnpuNRS6014T150MMGG.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 1.28A 252MOHM SMD
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.28 A
Current - Saturation (Isat):
1.15A
DC Resistance (DCR):
252mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)
1. How to order NRS6014T150MMGG on Anpu?
3. Are the NRS6014T150MMGG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NRS6014T150MMGG?
Image NRS6014T150MMGG NRS6014T150MMGGV
Part Number NRS6014T150MMGG NRS6014T150MMGGV
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series NR, S Type NR, S Type
Package/Case Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Drum Core, Wirewound Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite Ferrite
Inductance 15 µH 15 µH
Tolerance ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 1.28 A 1.2 A
Current - Saturation (Isat) 1.15A 1.15A
Shielding Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 252mOhm Max 252mOhm Max
Q @ Freq - -
Frequency - Self Resonant 20MHz 20MHz
Ratings - AEC-Q200
Operating Temperature -25°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz
Features - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm) 0.055" (1.40mm)