Vishay Sprague 150D156X9020B2G
Part No.:
150D156X9020B2G
Description:
CAP TANT 15UF 10% 20V AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Qualification:
1. How to order 150D156X9020B2G on Anpu?
3. Are the 150D156X9020B2G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D156X9020B2G?
Image 150D156X9020B2G 150D156X9020B2GE3
Part Number 150D156X9020B2G 150D156X9020B2GE3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active
Capacitance 15 µF 15 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 20 V 20 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm) 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)