Vishay Sprague 150D474X0015A2B
Part No.:
150D474X0015A2B
Description:
CAP TANT 0.47UF 20% 15V AXIAL
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
15 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Qualification:
1. How to order 150D474X0015A2B on Anpu?
3. Are the 150D474X0015A2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150D474X0015A2B?
Image 150D474X0015A2B 150D474X0015A2BE3
Part Number 150D474X0015A2B 150D474X0015A2BE3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 150D TANTALEX™, 150D
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Capacitance 0.47 µF 0.47 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 15 V 15 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)