Vishay Sprague 173D106X0050YW
Part No.:
173D106X0050YW
Description:
CAP TANT 10UF 20% 50V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Qualification:
1. How to order 173D106X0050YW on Anpu?
3. Are the 173D106X0050YW price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D106X0050YW?
Image 173D106X0050YWE3 173D106X0050YW
Part Number 173D106X0050YWE3 173D106X0050YW
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 10 µF 10 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 50 V 50 V
Type Molded Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm) 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)