Vishay Sprague 173D106X9020W
Part No.:
173D106X9020W
Description:
CAP TANT 10UF 10% 20V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Manufacturer Size Code:
W
Qualification:
1. How to order 173D106X9020W on Anpu?
3. Are the 173D106X9020W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D106X9020W?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 173D106X9020W.
Image 173D106X9020WWE3 173D106X9020WE3 173D106X9020WW 173D106X9020W
Part Number 173D106X9020WWE3 173D106X9020WE3 173D106X9020WW 173D106X9020W
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Capacitance 10 µF 10 µF 10 µF 10 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage - Rated 20 V 20 V 20 V 20 V
Type Molded Molded Molded Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)