Vishay Sprague 173D186X0050Y
Part No.:
173D186X0050Y
Description:
CAP TANT 18UF 20% 50V AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
18 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Qualification:
1. How to order 173D186X0050Y on Anpu?
3. Are the 173D186X0050Y price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D186X0050Y?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 173D186X0050Y.
Image 173D186X0050YE3 173D186X0050YWE3 173D186X0050Y 173D186X0050YW
Part Number 173D186X0050YE3 173D186X0050YWE3 173D186X0050Y 173D186X0050YW
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Reel (TR) Tape & Box (TB) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Capacitance 18 µF 18 µF 18 µF 18 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage - Rated 50 V 50 V 50 V 50 V
Type Molded Molded Molded Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm) 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm) 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm) 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)