Vishay Sprague 173D396X5010X
Part No.:
173D396X5010X
Description:
CAP TANT 39UF 5% 10V AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
39 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Qualification:
1. How to order 173D396X5010X on Anpu?
3. Are the 173D396X5010X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D396X5010X?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 173D396X5010X.
Image 173D396X5010XE3 173D396X5010X
Part Number 173D396X5010XE3 173D396X5010X
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active
Capacitance 39 µF 39 µF
Tolerance ±5% ±5%
Voltage - Rated 10 V 10 V
Type Molded Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm) 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)