Vishay Sprague 173D685X5035X
Part No.:
173D685X5035X
Description:
CAP TANT 6.8UF 5% 35V AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Manufacturer Size Code:
X
Qualification:
1. How to order 173D685X5035X on Anpu?
3. Are the 173D685X5035X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D685X5035X?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 173D685X5035X.
Image 173D685X5035XWE3 173D685X5035XW 173D685X5035XE3 173D685X5035X
Part Number 173D685X5035XWE3 173D685X5035XW 173D685X5035XE3 173D685X5035X
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active Active Active
Capacitance 6.8 µF 6.8 µF 6.8 µF 6.8 µF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage - Rated 35 V 35 V 35 V 35 V
Type Molded Molded Molded Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm) 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm) 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm) 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)