Vishay Sprague 299D226X9025DB6
Part No.:
299D226X9025DB6
Description:
CAP TANT 22UF 10% 25V RADIAL
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.270" W (7.10mm x 6.85mm)
Height - Seated (Max):
0.440" (11.17mm)
Qualification:
1. How to order 299D226X9025DB6 on Anpu?
3. Are the 299D226X9025DB6 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 299D226X9025DB6?
Image 299D226X9025DB6 299D226X9025DB6E3
Part Number 299D226X9025DB6 299D226X9025DB6E3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 299D TANTALEX™, 299D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 22 µF 22 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 25 V 25 V
Type Conformal Coated Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C 1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.280" L x 0.270" W (7.10mm x 6.85mm) 0.280" L x 0.270" W (7.10mm x 6.85mm)
Height - Seated (Max) 0.440" (11.17mm) 0.440" (11.17mm)