Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM15T22CA-E3/57T
Part No.:
SM15T22CA-E3/57T
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
AnpuSM15T22CA-E3/57T.pdf
Description:
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO214AB
Manufacturer:
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
SM15T, TransZorb®
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18.8V
Voltage - Breakdown (Min):
20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
49A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order SM15T22CA-E3/57T on Anpu?
3. Are the SM15T22CA-E3/57T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM15T22CA-E3/57T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SM15T22CA-E3/57T SM15T22CA-E3/9AT SM15T22CAHE3/9AT SM15T22CAHE3/57T SM15T22CAHM3/H
Part Number SM15T22CA-E3/57T SM15T22CA-E3/9AT SM15T22CAHE3/9AT SM15T22CAHE3/57T SM15T22CAHM3/H
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SM15T, TransZorb® SM15T, TransZorb® SM15T, TransZorb® SM15T, TransZorb® SM15T, TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18.8V 18.8V 18.8V 18.8V 18.8V
Voltage - Breakdown (Min) 20.9V 20.9V 20.9V 20.9V 20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30.6V 30.6V 30.6V 30.6V 30.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 49A 49A 49A 49A 49A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)