YAGEO SMAJ51CA-AT/TR13
Part No.:
SMAJ51CA-AT/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
AnpuSMAJ51CA-AT/TR13.pdf
Description:
TVS DO-214AC 51V 82.4V AUTO
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SMAJ-AT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ51CA-AT/TR13 on Anpu?
3. Are the SMAJ51CA-AT/TR13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ51CA-AT/TR13?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ51CA/TR7 SMAJ51CA/TR13 SMAJ51CA-AT/TR13 SMAJ51CA-AT/TR7
Part Number SMAJ51CA/TR7 SMAJ51CA/TR13 SMAJ51CA-AT/TR13 SMAJ51CA-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ SMAJ SMAJ-AT SMAJ-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V 51V 51V 51V
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V 56.7V 56.7V 56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V 82.4V 82.4V 82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.9A 4.9A 4.9A 4.9A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)