YAGEO SMAJ51CA/TR13
Part No.:
SMAJ51CA/TR13
Datasheet:
AnpuSMAJ51CA/TR13.pdf
Description:
SMAJ, DO-214AC, 51V, 82.4V, REEL
Series:
SMAJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ51CA/TR13 on Anpu?
3. Are the SMAJ51CA/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ51CA/TR13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ51CA/TR13.
Image SMAJ51CA/TR7 SMAJ51CA/TR13 SMAJ51CA-AT/TR13 SMAJ51CA-AT/TR7
Part Number SMAJ51CA/TR7 SMAJ51CA/TR13 SMAJ51CA-AT/TR13 SMAJ51CA-AT/TR7
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V 51V 51V 51V
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V 56.7V 56.7V 56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V 82.4V 82.4V 82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.9A 4.9A 4.9A 4.9A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)