YAGEO SMBJ130CA/TR7
Part No.:
SMBJ130CA/TR7
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AnpuSMBJ130CA/TR7.pdf
Description:
SMBJ DO214AA, BIDIRECTIONAL 130V
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ130CA/TR7 on Anpu?
3. Are the SMBJ130CA/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ130CA/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ130CA/TR7.
Image SMBJ130CA/TR7 SMBJ130CA/TR13 SMBJ130CA-AT/TR13 SMBJ130CA-AT/TR7
Part Number SMBJ130CA/TR7 SMBJ130CA/TR13 SMBJ130CA-AT/TR13 SMBJ130CA-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ SMBJ SMBJ-AT SMBJ-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V 130V 130V 130V
Voltage - Breakdown (Min) 144V 144V 144V 144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 209V 209V 209V 209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.9A 2.9A 2.9A 2.9A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)