YAGEO SMBJ150CA-AT/TR13
Part No.:
SMBJ150CA-AT/TR13
Datasheet:
AnpuSMBJ150CA-AT/TR13.pdf
Description:
TVS DO-214AA 150V 243V AUTO
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ150CA-AT/TR13 on Anpu?
3. Are the SMBJ150CA-AT/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ150CA-AT/TR13?
Image SMBJ150CA/TR7 SMBJ150CA/TR13 SMBJ150CA-AT/TR13 SMBJ150CA-AT/TR7
Part Number SMBJ150CA/TR7 SMBJ150CA/TR13 SMBJ150CA-AT/TR13 SMBJ150CA-AT/TR7
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V 150V 150V 150V
Voltage - Breakdown (Min) 167V 167V 167V 167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V 243V 243V 243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A 2.5A 2.5A 2.5A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)