YAGEO SMBJ150CA/TR7
Part No.:
SMBJ150CA/TR7
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AnpuSMBJ150CA/TR7.pdf
Description:
SMBJ DO214AA, BIDIRECTIONAL 150V
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ150CA/TR7 on Anpu?
3. Are the SMBJ150CA/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ150CA/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ150CA/TR7.
Image SMBJ150CA/TR7 SMBJ150CA/TR13 SMBJ150CA-AT/TR13 SMBJ150CA-AT/TR7
Part Number SMBJ150CA/TR7 SMBJ150CA/TR13 SMBJ150CA-AT/TR13 SMBJ150CA-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ SMBJ SMBJ-AT SMBJ-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V 150V 150V 150V
Voltage - Breakdown (Min) 167V 167V 167V 167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V 243V 243V 243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A 2.5A 2.5A 2.5A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)