YAGEO SMBJ17A-AT/TR7
Part No.:
SMBJ17A-AT/TR7
Datasheet:
AnpuSMBJ17A-AT/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AA 17V 27.6V AUTO
Series:
SMBJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
21.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ17A-AT/TR7 on Anpu?
3. Are the SMBJ17A-AT/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ17A-AT/TR7?
Image SMBJ17A/TR7 SMBJ17A/TR13 SMBJ17A-AT/TR13 SMBJ17A-AT/TR7
Part Number SMBJ17A/TR7 SMBJ17A/TR13 SMBJ17A-AT/TR13 SMBJ17A-AT/TR7
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V 17V 17V 17V
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V 18.9V 18.9V 18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V 27.6V 27.6V 27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.8A 21.8A 21.8A 21.8A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)