YAGEO SMBJ17A/TR7
Part No.:
SMBJ17A/TR7
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AnpuSMBJ17A/TR7.pdf
Description:
SMBJ DO214AA, UNIDIRECTIONAL 17V
Manufacturer:
YAGEO
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
21.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ17A/TR7 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ17A/TR7 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ17A/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ17A/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ17A/TR7.
Image SMBJ17A/TR7 SMBJ17A/TR13 SMBJ17A-AT/TR13 SMBJ17A-AT/TR7
Part Number SMBJ17A/TR7 SMBJ17A/TR13 SMBJ17A-AT/TR13 SMBJ17A-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ SMBJ SMBJ-AT SMBJ-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V 17V 17V 17V
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V 18.9V 18.9V 18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V 27.6V 27.6V 27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.8A 21.8A 21.8A 21.8A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)