YAGEO SMCJ300CA-AT/TR13
Part No.:
SMCJ300CA-AT/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
AnpuSMCJ300CA-AT/TR13.pdf
Description:
TVS DO-214AB 300V 486V AUTO
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
SMCJ-AT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
300V
Voltage - Breakdown (Min):
335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.1A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SMCJ300CA-AT/TR13 on Anpu?
3. Are the SMCJ300CA-AT/TR13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ300CA-AT/TR13?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMCJ300CA/TR13 SMCJ300CA-AT/TR13 SMCJ300CA/TR7 SMCJ300CA-AT/TR7
Part Number SMCJ300CA/TR13 SMCJ300CA-AT/TR13 SMCJ300CA/TR7 SMCJ300CA-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SMCJ SMCJ-AT SMCJ SMCJ-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 300V 300V 300V 300V
Voltage - Breakdown (Min) 335V 335V 335V 335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 486V 486V 486V 486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.1A 3.1A 3.1A 3.1A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose - General Purpose -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)