YAGEO SMCJ300CA/TR13
Part No.:
SMCJ300CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AnpuSMCJ300CA/TR13.pdf
Description:
SMCJ, DO-214AB, 300V, 486V, REEL
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMCJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
300V
Voltage - Breakdown (Min):
335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.1A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMCJ300CA/TR13 on Anpu?
3. Are the SMCJ300CA/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ300CA/TR13?
Image SMCJ300CA/TR13 SMCJ300CA-AT/TR13 SMCJ300CA/TR7 SMCJ300CA-AT/TR7
Part Number SMCJ300CA/TR13 SMCJ300CA-AT/TR13 SMCJ300CA/TR7 SMCJ300CA-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SMCJ SMCJ-AT SMCJ SMCJ-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 300V 300V 300V 300V
Voltage - Breakdown (Min) 335V 335V 335V 335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 486V 486V 486V 486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.1A 3.1A 3.1A 3.1A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose - General Purpose -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)